Obec Krompach
Krompach
Oficiální stránky obce

Anděl Strážný

Anděl

Anděl Strážný, z. ú.

Tísňová péče pomáhá řešit komplikované životní situace v klientově přirozeném prostředí doma i venku.

Naší klientce Božence je 91 let a je vdova. Špatně chodí, a proto se pohybuje už jen v přízemí svého domu. Anděl Strážný jí poskytováním tísňové péče zajištuje pocit bezpečí a možnost jednoduchým zmáčknutím SOS tlačítka přivolání pomoci v případě potřeby. Každý den jí navštěvuje paní, která jí dělá společnost, aby se necítila sama. Boženka má dva syny, kteří se o maminku vzorně starají. Denně si volají, každý víkend ji navštěvují, nakoupí jí a donesou jídlo. Dělají jí radost také dvě vnučky 😊 Boženka často a ráda vzpomíná na mládí a cestování, kdy pobývala s manželem v Německu a také v USA. Někdy si trochu stýská, že by se chtěla projít po městě, ale nemůže, protože nohy už jí neslouží, ale nikdy si nestěžuje, že je sama a velice ráda jí. Je obdivuhodné, jaký má krásný a hluboký vztah se svými syny. Určitě bychom si všichni přáli, aby se jednou naše děti takto postaraly o nás. Paní Boženka je mezi našimi andělkami-operátorkami velmi oblíbená, mnohdy je dokáže rozveselit a dodat jim energii do další práce 😊

Ne všechny příběhy našich klientů jsou ale veselé...

Paní Evě je 73 let a bydlí ve staré, neudržované roubence v malé obci u České Lípy. Žije sama ve velmi nevyhovujících podmínkách, v jejím domě není vybudováno sociální zázemí - nemá koupelnu ani pračku, má pouze suchý záchod na zahradě. Paní Eva by ráda dům prodala a žila jiným, důstojnějším životem, ale nemá nikoho, kdo by jí s prodejem nemovitosti pomohl. Jediným příbuzným, který jí pomáhá je její synovec, který ale pracuje na směny, má dvě děti, z toho jedno postižené. O obě láskyplně pečuje spolu se svou ženou. Tetě pomáhá s placením složenek, občasně ji odveze k lékaři, ale nezvládá tetě pravidelně nakupovat. Paní Evě vozí nákupy společně s objednanými obědy hodní sousedé.  Eva velmi špatně slyší, chodí o holích a nedokáže vyjít ani kopec od svého domu na silnici.  Pohybuje se pouze na své zahrádce u domu, kde jí dělají společnost a radost její kočky. Anděl Strážný paní Evě připomíná pravidelně 3x denně léky a kontroluje její zdravotní stav.

 

 

Datum vložení: 25. 12. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 9. 2020 10:39
Autor: admin OUkrompach

Úřad

Aktuální počasí

Počasí dnes:

30. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 70
TÝDEN: 442
CELKEM: 307226

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.

Pranostika na akt. den

Když ryjí krtkové na podzim v dolinách, bude tuhá zima.

Svátek

Svátek má Tadeáš

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1