• Po polsku

Anděl Strážný

Anděl

Anděl Strážný, z. ú.

Tísňová péče pomáhá řešit komplikované životní situace v klientově přirozeném prostředí doma i venku.

Naší klientce Božence je 91 let a je vdova. Špatně chodí, a proto se pohybuje už jen v přízemí svého domu. Anděl Strážný jí poskytováním tísňové péče zajištuje pocit bezpečí a možnost jednoduchým zmáčknutím SOS tlačítka přivolání pomoci v případě potřeby. Každý den jí navštěvuje paní, která jí dělá společnost, aby se necítila sama. Boženka má dva syny, kteří se o maminku vzorně starají. Denně si volají, každý víkend ji navštěvují, nakoupí jí a donesou jídlo. Dělají jí radost také dvě vnučky 😊 Boženka často a ráda vzpomíná na mládí a cestování, kdy pobývala s manželem v Německu a také v USA. Někdy si trochu stýská, že by se chtěla projít po městě, ale nemůže, protože nohy už jí neslouží, ale nikdy si nestěžuje, že je sama a velice ráda jí. Je obdivuhodné, jaký má krásný a hluboký vztah se svými syny. Určitě bychom si všichni přáli, aby se jednou naše děti takto postaraly o nás. Paní Boženka je mezi našimi andělkami-operátorkami velmi oblíbená, mnohdy je dokáže rozveselit a dodat jim energii do další práce 😊

Ne všechny příběhy našich klientů jsou ale veselé...

Paní Evě je 73 let a bydlí ve staré, neudržované roubence v malé obci u České Lípy. Žije sama ve velmi nevyhovujících podmínkách, v jejím domě není vybudováno sociální zázemí - nemá koupelnu ani pračku, má pouze suchý záchod na zahradě. Paní Eva by ráda dům prodala a žila jiným, důstojnějším životem, ale nemá nikoho, kdo by jí s prodejem nemovitosti pomohl. Jediným příbuzným, který jí pomáhá je její synovec, který ale pracuje na směny, má dvě děti, z toho jedno postižené. O obě láskyplně pečuje spolu se svou ženou. Tetě pomáhá s placením složenek, občasně ji odveze k lékaři, ale nezvládá tetě pravidelně nakupovat. Paní Evě vozí nákupy společně s objednanými obědy hodní sousedé.  Eva velmi špatně slyší, chodí o holích a nedokáže vyjít ani kopec od svého domu na silnici.  Pohybuje se pouze na své zahrádce u domu, kde jí dělají společnost a radost její kočky. Anděl Strážný paní Evě připomíná pravidelně 3x denně léky a kontroluje její zdravotní stav.

25. 12. 2019 Zobrazit méně

Nabídka čistění komínů

Nabídka čistění komínůčištění komínů

2. 4. 2019 Zobrazit více