• Po polsku

Oprvava vodovodu - "Krompach - Juliovka - II. etapa r. 2018"

Oprava vodovodu

Oprava vodovodu r. 2018

Krompach - Juliovka - II. etapa

Stejně jako v loňském roce i v letošním roce realizovala obec Krompach další etapu opravy vodovodu.

Jednalo se o akci "Krompach - Juliovka - II. etapa", na kterou získal Krompach finanční příspěvek z Dotačního fondu Libereckého kraje pro rok 2018, jmenovitě z Programu vodohospodářských akcí (PVA). Na základě této dotace byla v říjnu až listopadu celá akce zrealizována.

Celkem bylo opraveno 414 m vodovodního řadu. Akce se potýkala s drobnými problémy, jelikož v části trasy je skalní podloží a řízený protlak je v těchto geologických podmínkách velmi náročný. Důležité je, že to nemělo vliv na cenu stavby, protože projektová dokumentace v dané části stavby se skalním podložím počítala.

Dále vidím velmi pozitivně, že nebylo nutné zasáhnout do komunikace v majetku Libereckého kraje, jejíž oprava by byla finančně nákladná.

Celková cena díla činila 1 259 593,09 Kč z toho Liberecký kraj přispěl na stavbu částkou 705 217,91 Kč.

Pro rok 2019 plánuje vedení obce Krompach realizovat III. etapu této stavby. Pokud bude obec v získání dotace opět úspěšná, bude dokončena kompletní rekonstrukce vodovodního řádu z Juliovky, až k objektu bývalé truhlárny. V těchto částech byl vodovod v havarijním stavu a úniky vody zatěžovaly finančně obec Krompach.

Pavel Soukup
Místostarosta obce

28. 12. 2018 Zobrazit méně

Nabídka čistění komínů